book

את הסיפורים הראשונים של "לתת לה את הירח" כתבתי, אם זכור לי נכון, בצבא. אני זוכר לילות שבהם אני יושב וכותב לבד במשרד בחושך, מעביר את משמרת התורנות הנוכחית בניסיון לברוא עולמות קטנים. לפעמים שם מוסיקה ברקע. לא תאמינו עד כמה פס הקול של "הפריצה לאלקטרז" טוב ביצירת אווירה.
ככה שחלקם נכתבו לפני עשר שנים, בערך, כשהייתי יותר רומנטיקן והרבה יותר תמים, אבל חלקם גם יותר מאוחר, לפני שנים בודדות. אחרי קובץ סיפורי בוסר, שהופץ בעיקר בין חברים קרובים (ושנקרא בשם שרק הכותב הבין לגמרי את משמעותו כנראה, "זה לא זה בלי קצת בלגן"), החלטתי לעשות מעשה.

מכיוון שהוצאה מסודרת לאור לא עמדה על הפרק, הלכתי לבית דפוס, והדפסתי משהו כמו 40 עותקים כרוכים של הסיפורים האהובים עלי, ושחשבתי שיש סיכוי שיהיו אהובים על אחרים. על הכריכה הבהרתי שמדובר בעותק פומבי, שמטרתו לעבור מיד ליד, וביקשתי מכל מי שימצא עותק, להעביר אותו הלאה למישהו/י או להשאיר אותו במקום שמישהו אחר יכול למצוא.
ואז פיזרתי את העותקים שהיו לי. משאיר עותק אחד בחדר הרצאה של האוניברסיטה, מגיש אחד לבחורה אקראית בבית קפה, משאיר אחד על נקודת ישיבה בתוך קניון או על השולחן באיזה מקדונלדס. על חלק מהעותקים סימנתי מספר קטן, כדי שאם בעתיד אגלה אותם, אוכל לעקוב אחר המסלול שעברו. לא שיש לי עדיין את הרשימה שבה רשמתי את מי השארתי איפה…
אין לי מושג איפה רוב הספרונים, היום.
כמה מהם נשארו אצל חברים עקשניים שסירבו להעביר הלאה, אחד הגיע לספריית אוניברסיטת בר אילן, וקוטלג. כמה בירושלים, חלק עדיין באיזור המרכז. זה בערך כל מה שאני יודע.

לפני שנה בערך החלטתי להקים אתר עם כל הסיפורים, גם כדי להציג אותם לעולם, וגם כדי לגלות אולי מישהו שקיבל את הספרון. מדי פעם אני מקבל דרך האתר תגובה, או מייל של מישהו שנתקל באתר ורצה לומר משהו. מרתק לראות איך דברים שכתבת מקבלים משמעויות שונות בעיני אנשים שונים. לפני כמה חודשים, קישרו אלי ב-ynet ולפתע הגיעו מאתיים כניסות ביום במקום ארבע. היה נחמד.
(עדכון: מאז זמן כתיבת הפוסט, החלטתי להוריד את האתר ולהעביר את הסיפורים לכאן).

ועכשיו, לכבוד שבוע הספר, אם תרצו, החלטתי להעלות את הגרסה המלאה של הספר ב-pdf לאתר, ולאפשר פשוט להוריד אותו. אני סקרן לראות מה יקרה כעת.
אולי הגיע הזמן שגם אני "אוריד" אותו בעצמי, אקרא שוב ואנסה לזהות את עצמי הישן דרך השורות. הרבה דברים השתנו מאז, יו נואו. היום אני כותב אחרת לגמרי. או חושב שאני כותב אחרת לגמרי…

אתם מוזמנים גם.

לתת לה את הירח – גרסה מלאה

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. שרה

  הסיפור הראשון מקסים! וואו, ליתר דיוק!
  עושה חשק לקרא הכל .
  יפה מאוד .

 2. תומר

  הקישור להורדה לא עובד

  1. יואב

   צודק. הקישור היה לאתר שלא קיים כבר.
   תיקנתי. תודה 🙂

   1. ים

    היי. אני לא מצליחה להוריד, משהו בקישור מראה לי בסדר…

    1. יואב

     היי ים.

     אצלי נראה שהכל בסדר.
     אם הבעיה ממשיכה שילחי לי מייל ונבדוק או שפשוט אשלח לך את הקובץ. (תוכלי למצוא את המייל בדף ה"אודות").

     1. ים

      היי.
      קודם כל תודה על התגובה המהירה
      משום מה אני לא מצליחה להיכנס למייל דרך הקישור.
      כנראה הבעיה אצלי.

 3. Tal

  רק אחרי שביקרתי ב7 חנויות ספרים שונות, טרחתי לקרוא את כל הפוסט, וגיליתי ש'לתת לה את הירח' זה לא הספר חדש שלך..
  התנחמתי בחדש האמיתי "הקבוע היחידי" בטוחה שהוא מעולה-
  תודה!!!

 4. יהונדב

  רשום שם שאין להפיץ את הספר בשום אמצעי אלקטרוני אבל אתה פירסמת אותו באתר להורשה בחינם… אז זה אומר שאפשר לשלוח את זה לחברים בווטסאפ או לא?

 5. יואב

  אפשר. מה שכתוב בפנים היה לפני שהספר ניתן להורדה.

 6. איילת

  וואו! הסופר עם הכי הרבה כישרון שנתקלתי בו. הכתיבה, הדמיון.. מדהים! לא יכולתי להניח מהיד אף אחד מהספרים שלך עד שגמרתי. מחכה בקוצר רוח לספר הבא?

  1. yoav

   תודה לך 🙂
   מעריך מאוד את הפרגון ומקווה באמת לספר נוסף בקרוב.
   יואב.

 7. איזה אחת

  הסופר הכי טוב בארץ. קראתי עכשיו שוב בפעם המי יודע כמה את מצרפי המקרים ואז נכנסתי לאינטרנט לוודא שלא פיפספתי שום ספר וגיליתי שהחודש יצא ספר חדש! אני ממש על קוצים לא יכולה כבר לחכות לקרוא אותו!!!!

כתיבת תגובה