הקטע הזה חורך את יוטיוב (ואת האינטרנט בכלל) בשבוע האחרון, ובצדק. (לגבי, הפעם הראשונה שאני ראיתי אותו הייתה אצל אפי טריגר)
ג'ים הנסון היה גאון. אחח. מספיק קטע קטן כזה בשביל להחזיר אותי אחורה כמה שנים טובות. החבובות, מעבר להיותן פורצות דרך היו סוג של בידור מהסוג הישן והטוב. זה שמעריך כתיבה שנונה, דיאלוגים עם פנצ'ים, ומוסיקה איכותית. נכון, לא כל הקטעים היו ברמה אחידה, וחלק מהם לא מעוררים היום את אותו הניצוץ, אבל להצליח ליצור ז'אנר טלוויזיוני חדש ולעשות את זה עם כל כך הרבה הומור, כשרון וגאוניות קלה על ההדק…
באופן אישי, אני אוהב סרטים מוזיקליים. אני אוהב את הדרך שבה משתמשים במוזיקה כדי לספר את הסיפור ולרוב, מה לעשות, סרטים מוזיקליים טובים הם משהו שהופך כמעט תמיד לקלאסיקה. והחבובות אהבו לשיר.
ישנם שלושה סרטים שאני זוכר היום במיוחד בתור כאלו שאהבתי בתור ילד קטן. לא משנה מתי הם בדיוק שודרו כבר. אני זוכר את עצמי בתור ילד מתמכר אליהם בוידיאו. אלה הם ווילי וונקה (הגרסא המקורית, כמובן), אתה איש טוב צ'רלי בראון (שזכה גם בגרסת מחזמר בברודווי ושבשבילו אקדיש אולי פוסט נפרד יום אחד) ומה שתורגם ל"שוד החבובות הגדול". The great muppet capper.
מוסיקה מצוינת, הומור אלגנטי ואינפנטילי לסירוגין, עלילה שמרתקת כל ילד. אה, והחבובות.
ג'ים הנסון וחבורתו עשו כמה דברים חדשים מבחינת טכנית בסרט הזה, כמו סצנה שמתרחשת מתחת למים, או סצנה שבה כל החבובות רוכבות על אופניים בפארק, מה שבכלל לא פשוט ליצור, אבל לי באופן אישי היו כמה שירים שנכנסו לפנתיאון הקטן של ילדותי. האהוב עלי הוא שיר הפתיחה (שלא מצאתי באינטרנט)  אבל בהחלט אפשר להסתפק בקבלת הפנים הנלהבת שמקבלים קרמיט וחבריו בכניסה למלון,

ובאותה הזדמנות, הנה גם שיר הויקינגים, ומיד אחריו קטע מתוך on muppets and men. חמש הדקות הראשונות של הקטע השני מתארות את האופן שבו הכינו את שיר הויקינגים מאחורי הקלעים. זה לקח קצת יותר זמן ממה שהם ציפו.

וכמובן, אסור לשכוח, אם אתם רוצים לנסות ליצור חבוב (חבובה? חבובית?) משלכם, נסו כאן.

muppet
לא דומה. אני יודע. אז מה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. Dana

    דווקא כן דומה!

    1. יואב

      @dana: 🙂

כתיבת תגובה