מפות בזמן אמת

(אני רוצה להתנצל על ההיעלמות המסוימת שלי לאחרונה. לרוב, ביני לבין עצמי, אני מנסה להגיע לפחות לשני פוסטים בשבוע, אבל נסיבות מסוימות גרמו לכך שלא הצלחתי לשחרר פוסט כבר מעל לשבועיים. אני מקווה לחזור לכושר בשבוע הבא, או מיד אחרי פורים. עמכם הסליחה, אם זה משנה משהו…)

בינתיים, הנה הרצאת TED קצרה ומעניינת שהועלתה ממש לאחרונה.
לפני קצת יותר משנה כתבתי כאן פוסט שנקרא שיתוף פעולה ואשר דיבר על האופן שבו האינטרנט נותן לנו את האופציה לשלב כוחות, מידע או משאבים כדי ליצור משהו שיכול להיות שווה יותר מסכום חלקיו. אחת הדוגמאות שם היתה הרצאתו של נציג מיקרוסופט על photosynth, התוכנה אשר בעזרתה ניתן ליצור תמונה שלמה מתוך אוסף תמונות אישיות של אנשים, ולא רק…

עכשיו מגיע השלב הבא, והוא שילוב את הטכנולוגיה הזו במפות ובתיאור של מקומות אמיתיים. יותר מזה, עכשיו מדובר גם על שילוב של וידיאו ולא רק של תמונות.
קל מאוד לזלזל במייקרוסופט, להתייחס אליה כאל ענק הטכנולוגיה השמן והשבע ואל חברות כמו גוגל או טוויטר כאל חברות "צעירות" או "פורצות דרך" ו"מקוריות". אבל גם למיקרוסופט יש את בריכה המהנדסים המבריקים שלה, ועדיין יש את הרעב ליצור את פריצת הדרך הבאה. ההרצאה הבאה אולי מתחילה בתור משהו שגורם לך לחשוב "הי, זה כמו google maps!" אבל ממשיכה למקום שמבהיר למה התחרות הטכנולוגית הזו, בסופו של דבר, היא טובה לכולנו.
ורק לחשוב, אם זה מה שאנחנו יכולים לעשות כבר היום, אם זו ההתקדמות של השימוש בטכנולוגיה כבר עכשיו, איפה בדיוק נהיה עוד חמש שנים?

0 thoughts on “מפות בזמן אמת”

 1. שלומית, אני לא אתפלא אם בסופו של דבר יהיו לנו באמת מפות בזמן אמת שנוכל בעזרתן לעשות זום על כל מקום בעולם ולראות מה קורה בו בעזרת מצלמות שפרושות על ידי חברות או על ידי לוויינים אזרחיים, בלייב ובוידיאו. החל מבדיקה איפה יש פקקים דרך מזג האוויר במקום מסוים ועד להאם נשארו מלפפונים בשוק ואיך הילד הולך לגן.
  כל מקום שיחשב "רשות הרבים" יהפוך להיות נחלת הכלל, מכל מקום.
  וכנראה גם כמה מקומות שאינם כאלה, מה לעשות…

 2. ואם פתאום בסרט, ככה שמראים בו את מנהטן ישולבו תמונות בזמן אמת של טיימס סקוור? אולי תהיה אפליקציה כזאת, שהרקע הוא זמן אמת? מעולה. או כשאתה בסופר ורוצה ךראות עד כמה אורגני המלפפון שלך ואיך נראה בית האריזה שלו. שלא לדבר על הסטייק.

  זה מצוין שרוצים להחליט על יעד לחופשה (מי אמר ניו זילנד?)

  ולא נעים כשרוצים לחסל את אל מבחוח.

  בהצלחה לשחר פאר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *