האנשים במרכז היקום

ישנה אמונה רווחת בקרב בני אדם, שניתן להגיע מכל אחד לאדם אחר בעולם על ידי שימוש בשישה קשרים. להנחה הזו אין ביסוס מדעי חזק במיוחד, אבל היא פותחת שאלה אחרת – מי האדם הכי "מקושר" בעולם?

אשליית סוף ההיסטוריה

נוסטלגיה מגיעה בטעמים שונים. היא יכולה לעסוק בשירים ישנים, בתוכניות טלוויזיה שאהבנו או אפילו באופן בו מזג האוויר בזיכרונם של זקני צפת מתכתב עם החורף הנוכחי. אחת מסוגי הנוסטלגיות הינה ההשוואה. השוואת האני הנוכחי עם האני של פעם. עיצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם לפני עשר שנים. הטעם שלכם בבגדים, החברים שבחרתם, הדעות הפוליטיות, תרבות, מוסיקה. האני הישן שלנו נראה שונה. משום מה הוא חשב שתסרוקת איומה מסוימת נראית נהדר (אני מסתכל עליכם, אנשי שנות השמונים), אולי היה לו טעם שונה לגמרי במוסיקה שהיום לא תסכימו לשמוע תמורת כל סכום בעולם, יתכן שצורת ההסתכלות שלו על נושאים עקרוניים וערכיים הייתה שונה

על איג נובל – מדע שגורם לך לצחוק ואז גורם לך לחשוב

פרס האיג נובל הינו האח קטן והממזרי של פרס הנובל. להבדיל מאחיו הגדול המכובד והמעונב האיג נובל מוענק למחקרים, המצאות והישגים שנמצאים בצד המשעשע יותר של הספקטרום המדעי. זה לא אומר שהם פחות מדעיים, לפעמים להפך.

פוסט כבקשתכם

לפעמים אדם צריך לאתגר את עצמו. הפוסט הבא שאכתוב לבלוג יהיה על פי הצעת הרוב (מינימום חמישה עשר מצביעים). ההצבעה פתוחה עד יום שישי בצהרים (12). את הפוסט עצמו אכתוב במהלך שבוע הבא. [poll id="3"] עדכון: בוצע. התוצאה כאן.