כהרף עין

פרופסור יהונתן ברנד, פיזיקאי בעל שם עולמי, קוסם חובב ושתיין שוקו, חולם על האפשרות לנוע על ציר הזמן, להציץ מקרוב באירועים היסטוריים ולדלג על משוכת האיפה והמתי. הוא חקר את הנושא במשך שנים, בטוח שאפשר לפתוח שער בזמן, ושצפה מראש את כל הבעיות שעלולות להתרחש בעקבות פריצת הדרך שלו: הסכנות, הפרדוקסים, אפילו היוהרה. אבל מתברר שלנסות לבנות מכונת זמן, זה עניין של חיים ומוות.

 
כאשר מתגלה גופתו של ברנד בחדר העבודה שלו, מוצאים את עצמם זוג בלשים פרטיים חסרי ניסיון במרכזה של תעלומת רצח. בנימין "באנקר" קרונוביק (שחקן כושל וליצן במסיבות) ואביגיל כנעני (ספרנית נחבאת אל הכלים) רגילים להשלים הכנסה במציאת חתולים אבודים, אבל עכשיו הם מושלכים לזירת רצח שיש בה גופה, תעלומה שנדמה שאי אפשר לפצח, ואוסף של חשודים: קבוצת חברי הילדות הוותיקה של ברנד, שכל אחד מהם שומר סוד משל עצמו.


"כהרף עין" הוא רומן מתח מרתק ואינטליגנטי להפליא שמטיס את הקוראים במרחבי הזמן והמקום, מוביל את העלילה במיומנות אלגנטית בפיתולים מפתיעים ובה בעת בוחן ברגישות את נבכי הנפש.


זהו ספרו החמישי של יואב בלום, מחבר רבי המכר "מצרפי המקרים", "המדריך לימים הקרובים", "הקבוע היחידי" ו"מה שאחרים חושבים בי".

שיחות על זמן

מיני-פודקאסט וידיאו שנוצר לכבוד יציאת "כהרף עין" לאור ועוסק בזמן מנקודות מבט שונות - פיזיקלית, ספרותית, דתית, קולנועית ופילוסופית.
בכל פרק נדבר על הזמן מזווית חדשה.

"יואב בלום ממשיך לספק לקוראיו ספרות פרועה, אינטליגנטית — ובעיקר מקורית"
"ספר סוחף וכתוב בתבונה מאת סופר בשל וחד"
"שילוב בין סוגת הבלש למדע בדיוני רך יוצר ספרות אינטליגנטית במיטבה"